Pomysł na rozbudowę sprytnego oświetlenia w twoim domu

Pomysł na rozbudowę sprytnego oświetlenia w Twoim domu

Aby zapewnić przestrzeni maksimum wygody i funkcjonalności warto decydować się na inteligentne rozwiązania, które oferuje nowoczesna technika. Światło jest jednym z elementów każdego wnętrza, który nadaje mu charakteru, ale musi także odpowiadać na potrzeby jego użytkowników.

Zależnie od rodzaju przestrzeni wybieramy zarówno inne rodzaje lamp, ale także inne rodzaje żarówek. Wnętrze, w którym nad czymś pracujemy wymaga mocnego oświetlenia, które pozwoli w komfortowy sposób wykonać wszystkie czynności, zapewniając doskonałą widoczność. Z kolei salon czy sypialnia to miejsce odpoczynku, w którym raczej zdecydujemy się na żarówki, zapewniające ciepłą i przytłumioną poświatę. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala na bieżąco dopasowywać jego rodzaj do naszych potrzeb, a jest nim inteligentne oświetlenie.

Jak to działa? System inteligentnego sterowania dopasowuje rodzaj oświetlenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Z pewnością dobrze znasz to uczucie, gdy w nocy wstajesz napić się wody i przemierzasz w zupełnej ciemności drogę, którą znasz na pamięć albo szukasz ręką włącznika, a gdy już w końcu go znajdziesz blask lampy zupełnie Cię oślepia.

Sytuacja jest dodatkowo problematyczna, gdy wchodzisz do ciemnej spiżarni lub garażu, a w rękach niesiesz kosz z praniem lub słoiki z przetworami. Inteligentne oświetlenie to idealnie rozwiązanie na każdą z tych sytuacji, ale nie tylko! Nie musisz mieć wolnych rąk, aby każdorazowo włączać lampę - wystarczą zamontowane w przejściu lub na schodach czujniki, które same uruchomią ją, kiedy wyczują ruch i same zgasną, gdy znikniesz z ich zasięgu.

Co więcej, możesz zaprogramować je w dowolny dla Ciebie sposób np. nocą, gdy nasze zmysły są bardziej wyczulone, możesz zastosować moc mniejszą niż w dzień. W ten sposób oszczędzasz swoje oczy, ale także rachunki za prąd. Możesz także wybrać automatyczny tryb dopasowywania mocy lamp do warunków zewnętrznych czy samodzielnie sterować barwą i jasnością żarówek LED, stosowanych w systemach smart.

Zaprojektuj kilka programów i nazwij je np. KOLACJA, IMPREZA, TV, PRACA itp., a włączając je dom będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Lampy, ogrzewanie, muzyka, zabezpieczenia i wszystkie inne inteligentne urządzenia możesz podłączyć do jednego systemu i sterować swoim domem zaledwie kilkoma przyciskami.