Wyposażenie domu w systemy stacji pogodowej (czujki wiatru, nasłonecznienia, temperatury, opadów) spowoduje, iż chcąc utrzymać zadany poziom oświetlenia i temperatury domu system automatycznie wyreguluje ilość wpuszczanego światła do pomieszczeń. Przy silnym wietrze inteligentny dom zadba automatycznie o zwinięcie markizy, podniesie żaluzje chroniąc je przed uszkodzeniem, a nas przed dodatkowymi kosztami. Będąc już poza domem możemy dodatkowo z poziomu smartphona – tabletu sterować roletami symulując przy okazji obecność domowników. Od dziś wychodząc z domu nie musisz już się martwić o nie zasłonięte rolety. System centralnego sterowania zrobi to za Ciebie zapewniając Ci tym samym bezcenne bezpieczeństwo i spokój.

Dowiedz się więcej na temat proponowanych rozwiązań, które zapewnią Ci maksimum komfortu, wygody, oszczędności oraz bezpieczeństwa - zapraszamy!

Funkcje inteligentnego systemu zacieniania

Chcąc zadbać o swoją przestrzeń, wybierasz rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w Twoim budynku. Teraz nie musisz już dobierać urządzeń pod system smart, który jeszcze do niedawna ograniczał się do rolet. Dziś zacienianie nowoczesnego budynku to możliwość wyboru każdego rodzaju rozwiązań: rolet, markiz, a także żaluzji wewnętrznych oraz zewnętrznych. Inteligentny system to także możliwość podłączenia do niego innych urządzeń i sprzętów domowych: bram, garażu, oświetlenia, muzyki, ogrzewania i innych.

Ale wróćmy do zacieniania, które jest na wagę złota nie tylko latem. W najgorętszą porę roku skutecznie chroni nas przed intensywnymi promieniami słonecznymi, zapewniając przyjemny chłód. Co ważne, system sam sprawdza, za pomocą stacji pogodowej i GPS, gdzie jest słońce i automatycznie zacienia latem nasłonecznione strony domu, chroniąc Twoją przestrzeń przed przegrzewaniem. Jednak sprawdzi się także zimą - korzystając z analizy aktualnych warunków pogodowych, oprogramowanie smart automatycznie może wykorzystać energię słoneczną do darmowego ogrzewania Twojego budynku. Co więcej, możesz także sam zaprogramować system, aby o konkretnej godzinie przełączył swoje funkcje na te, które mu wskażesz.

Zdalny system zacieniania

Martwisz się, że będziesz poza domem, a ustawiłeś program tak, aby zakrył markizą taras, chroniąc salon przed przegrzaniem, ale nagle rozpętała się burza? Nic łatwiejszego. Inteligentny dom jest stworzony właśnie na takie okazje, dlatego nie musisz martwić się już o bezpieczeństwo swojej posiadłości. Za pomocą aplikacji możesz sprawdzić, jakie działania podjął system i modyfikować każde z ustawień. Wystarczy kilka kliknięć, aby całkowicie zabezpieczyć dom przed wzrokiem ciekawskich przechodniów czy zupełnie odwrotnie - rozświetlić całą przestrzeń delikatnymi promieniami poranka, które skutecznie Cię obudzą.

Zalety inteligentnego systemu zacieniania

Po pierwsze jest to łatwość oraz szybkość obsługi. Wystarczy odpowiednio zaprogramować system, aby najlepiej spełniał Twoje potrzeby i oczekiwania. Także możliwość zdalnej obsługi sprawia, że jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Dodatkowo, możliwość połączenia innych urządzeń do systemu sprawia, że Twój inteligentny dom może zapewnić Ci oszczędność czasu, pieniędzy, ochronę przed wzrokiem osób trzecich, optymalną temperaturę, ochronę przed wiatrem, a także po prostu komfort i bezpieczeństwo.

 

Sprawdź również: