Inteligentny ogród

ROBOTY KOSZĄCE

Inteligentny ogród – otwórz się na nowe możliwości!

Systemy inteligentnego zarządzania urządzeniami elektronicznymi kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnymi domami. Warto jednak wiedzieć, że takie systemy już dawno wyszły poza mury budynków – i z powodzeniem są dziś wykorzystywane również wokół budynku: w ogrodzie czy garażu. Na czym polega inteligentny system zarządzania ogrodem i dlaczego warto wybrać takie nowoczesne rozwiązanie? Podpowiadamy!  

Czym jest inteligentny ogród?  

Inteligentny dom to pojęcie, które z pewnością kojarzy większość z nas. Już dawno nie ogranicza się tylko do możliwości zdalnego sterowania oświetleniem. Dziś to o wiele więcej możliwości: jak zarządzanie ogrzewaniem, markizami czy żaluzjami, a także systemami bezpieczeństwa.  

Możliwości zdalnego sterowania lub automatycznego zarządzania urządzeniami wyszły już poza mury budynków i z powodzeniem sprawdzają się również w ogrodzie. Na czym polega inteligentny ogród? Analogicznie, jak w przypadku systemów wewnętrznych, te ogrodowe pozwalają na automatyzację pracy urządzeń ogrodowych: kosiarki, systemu nawadniania roślin czy oświetlenia ogrodu.

Inteligentne podlewanie ogrodu – już nigdy nie zapomnisz o nawodnieniu roślin 

Inteligentne nawadnianie ogrodu to ciekawa i bardzo praktyczna funkcja, dzięki której nigdy więcej nie zapomnisz o podlaniu roślin i nie będziesz zastanawiać się nad tym, czy już czas na to, by nawodnić rośliny, czy jeszcze mają wilgotne podłoże. Wszystko sprawdzi i wykona za Ciebie system inteligentnego nawadniania!

To bardzo wygodne nie tylko na co dzień, ale również wówczas, gdy przebywasz poza domem przez dłuższy czas i nie chcesz angażować osób trzecich do opieki nad ogrodem.  Proste, funkcjonalne, nowoczesne i wydajne: oto inteligentne nawadnianie ogrodu, napędzane systemem KNX.

Inteligentne oświetlenie ogrodu: dla nastroju i bezpieczeństwa 

Inteligentne oświetlenie ogrodu to kolejna możliwość i korzyść, jaką daje system KNX. Intensywność oświetlenia dopasowana do pory dnia czy pogody? Jak najbardziej – wszystko dzieje się automatycznie.

Oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu zapewni nie tylko wygodę (gdy np. wracasz z zakupami czy bagażem po ciemku), ale także bezpieczeństwo – bo każdy intruz w ogrodzie zostanie od razu zauważony. 

Inteligentna kosiarka to przyszłość ogrodnictwa!

Kosiarki inteligentne to rozwiązanie, które już jest często stosowane i jego popularność wciąż rośnie. Siedzisz wygodnie w hamaku lub zajmujesz się innymi rzeczami, a w tym czasie kosiarka sama dokładnie kosi ogród. Gdy się rozładuje, sama przyjedzie do stacji dokującej, a następnie wróci do pracy. To nie film science fiction, a przyszłość ogrodu, dostępna dla każdego!  

 

ambrogio