Inteligentny Dom

Smart Home w Twoim Domu

Inteligentny dom – co to jest?

Inteligentny dom to taki, w którym dotychczas działające niezależnie od siebie instalacje (takie jak oświetlenie, rolety i żaluzje w oknach, a także ogrzewanie, system alarmowy czy monitoring) są połączone w jeden, scalony system. Jego funkcjonowanie jest dopasowane indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań domowników. W inteligentnym domu urządzeniami można sterować zdalnie – nawet będąc na wakacjach zmienisz więc temperaturę ogrzewania, zamkniesz lub otworzysz okno, a także odetniesz dopływ wody w przypadku awarii.  

Ile kosztuje inteligentny dom?

Wiele osób może przerażać wizja kosztów inteligentnego domu. To kwestia płynna, uzależniona od wielu składowych: systemu, jego możliwości, a także powierzchni domu i ilości podłączonych urządzeń. Więcej informacji na ten temat znajdziesz we wpisie blogowym "System Inteligentnego domu - od czego zależy cena?" 

Jaki system Smart Home wybrać?

Nowoczesnych systemów inteligentnego domu jest wiele. Jak spośród nich wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania? Postaw na jakość znaną i docenianą od lat, czyli system KNX. Firma Brainhouse pracuje na nim od lat – z samymi sukcesami! 

 

Inteligentny dom zbudowany w oparciu o system KNX jest rozwiązaniem na miarę XXI w. Staje się on powoli standardem w nowoczesnych systemach budownictwa. Możliwości systemu KNX ograniczone są tak naprawdę tylko wyobraźnią. Elastyczność systemu pozwala spełnić niemal każde Twoje oczekiwania. Poznaj wszystkie możliwości, jakie daje system KNX.  

 

Jakie funkcje posiada Smart House?

System inteligentnego domu KNX zapewnia przede wszystkim: 
 

  • monitoring 
  • zdalne sterowanie 
  • automatykę domową 
  • monitoring zużycia energii 
  • zacienianie. 
     

Prestiżowa technologia zamieniająca zwykły dom w królestwo smart – to właśnie zapewni Ci system KNX!  

Jakie korzyści daje system inteligentnego domu?

Smart home to nie tylko wygoda, ale także wiele innych korzyści. To zwiększone bezpieczeństwo, a także oszczędności. Więcej we wpisie blogowym "Korzyści inteligentnego domu"

Jakie korzyści daje system inteligentnego domu?

Smart home to nie tylko wygoda, ale także wiele innych korzyści. To zwiększone bezpieczeństwo, a także oszczędności. Więcej we wpisie blogowym "Korzyści inteligentnego domu"
Image

Prestiż i bezpieczeństwo

Wyposażenie domu w system inteligentnego zarządzania urządzeniami bez wątpienia podnosi prestiż, ale także znacznie zwiększa bezpieczeństwo – gdy jesteś w domu, a także gdy jesteś bardzo daleko od niego.  

Zdalne sterowanie ogrzewaniem oraz multiroomem

To proste: wracasz z wakacji i na kilka godzin przed przyjazdem do domu możesz zdalnie włączyć ogrzewanie, by wrócić do przyjemnego ciepła. Zdalne zarządzanie multiroomem pozwala z kolei na cieszenie się ulubionym utworem w całym domu.  

Zacienianie i monitoring zużycia energii

Wystarczy, że ustawisz pożądany poziom zacienienia domu, a system automatycznie spuści rolety, by go zachować. Odpowiednio skonfigurowane urządzenia będą również pobierać dokładnie tyle energii, ile trzeba – nie więcej! 

Inteligentny dom – komfort i bezpieczeństwo

Zdalne sterowanie roletami, bramą, systemem monitoringu lub alarmowym to o wiele większy komfort i bezpieczeństwo Twoje i bliskich. 

Ekologia i ochrona środowiska

Optymalne zużycie energii oraz możliwość integracji z instalacją fotowoltaiczną to ukłon w stronę środowiska. 

Jak zarządzać smart domem?

Do sprawnego zarządzania smart domem wystarczy smartfon i aplikacja. Centralka skupia wszystkie urządzenia podłączone do systemu, by jeszcze sprawniej nimi zarządzać.

Funkcje inteligentnego domu

Oświetlenie

Stwórz magiczne, nastrojowe sceny świetlne, a przy tym oszczędzaj energię. Włączaj i wyłączaj światło w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. System smart home dopasuje również intensywność światła do pory dnia. 

Idź do Inteligentne oświetlenie domu

Zacienianie

System zapewni Ci komfort, sterując automatycznie roletami, żaluzjami, markizami czy zasłonami w zależności od stopnia nasłonecznienia i temperatury wewnątrz pomieszczeń. Smart eko dom pozwala dzięki temu także na optymalne zużycie energii. 

Idź do Inteligentne zacienianie domu

Monitoring

Zapewnij sobie pełną kontrolę nad systemami zabezpieczeń Twojego domu, mając jednocześnie podgląd na wszystko, co znajduje się w jego obszarze. System inteligentnego domu pozwala na zdalny podgląd monitoringu i sterowanie nim.

Idź do Inteligentny monitoring domu

Multiroom

Multiroom audio to technologia, która pozwala na jednoczesne odtwarzanie muzyki w różnych pomieszczeniach domu, dzięki czemu każdy członek rodziny może słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę, ale również jakość dźwięku na wysokim poziomie, bez konieczności przemieszczania głośników z pomieszczenia do pomieszczenia. Muzyka podąża za Tobą w Twoim inteligentnym domu! 

Idź do Multiroom

Bezpieczeństwo

Zapewnij sobie możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa, zarządzając zdalnie domem z dowolnego miejsca na świecie. W przypadku nagłego zdarzenia bez problemu zdalnie odetniesz dopływ wody lub wyłączysz główne zasilanie elektryczne.  

Idź do Bezpieczeństwo w inteligentnym domu

Ogrzewanie

Ustaw temperaturę poszczególnych pomieszczeń według swoich indywidualnych oczekiwań, a dom spełni je dostosowując się do twojego trybu życia, oszczędzając energię.

Idź do Inteligentne ogrzewanie domu

Zdalne sterowanie

Komfortowo zarządzaj swoim domem, używając swojego smartfona – gdziekolwiek jesteś. Nigdy więcej zastanawiania się nad tym, czy zgasiłeś światło lub odłączyłeś żelazko z prądu. Wszystko sprawdzisz i włączysz lub wyłączysz będąc nawet bardzo daleko od domu.  

Idź do Inteligentne zdalne sterowanie

Led RGB

Systemy smart home to także energooszczędne oświetlenie z możliwością aranżacji scen świetlnych. Stwórz niepowtarzalny klimat, który podkreśli charakter chwili.

Idź do LED RGB

Monitoring zużycia energii

Na bieżąco sprawdzaj zużycie energii na swoim smartphonie. Zmieniaj ustawienia i konfiguruj urządzenia z systemem inteligentnego domu dowolnie, aż osiągniesz optymalne ustawienia.  

Idź do Monitoring zużycia energii

Prestiż

Nowoczesne i designerskie panele sterujące, dzięki którym za jednym kliknięciem Twój dom natychmiast zmienia się – tworząc nową przestrzeń, nadając jej nową jakość i nowy wymiar. 

Idź do Prestiż inteligentnego domu