Inteligentne Oświetlenie Domu

Zdalne sterowanie oświetleniem

Nowoczesne systemy inteligentnego zarządzania urządzeniami w domu to nie tylko wygoda, ale także oszczędność. Dzięki optymalizacji pracy urządzeń (także automatycznej) o i tak niskim poborze energii, jeszcze efektywniej można wykorzystywać energię elektryczną i obniżyć rachunki. Inwestycja w system inteligentnego oświetlenia zwraca się więc dość szybko.  

Co to jest inteligentne oświetlenie? 

Odpowiednie oświetlenie domu gwarantuje nie tylko wygodę poruszania się po pomieszczeniach po zmroku, ale w ogromnym stopniu wpływa również na atmosferę w danym pomieszczeniu, a nawet w każdej ze stref w nim. Bez dobrze przemyślanego systemu oświetlenia poruszanie się w budynku w przypadku deficytu światła dziennego, byłoby niemożliwe.  

Inteligentne oświetlenie domu z kolei dodatkowo uprzyjemnia przebywanie w nim, ale nie tylko. System oświetlenia, którym możesz sterować zdalnie lub którego praca opiera się na automatycznych procesach dopasowywania do aktualnych warunków, to także oszczędność energii elektrycznej.  

O inteligentnym oświetleniu domu mówimy wówczas, gdy składa się na nie system lamp,  których pracą można sterować z poziomu aplikacji na urządzeniu smart. Taki system może być podstawowy i składać się z kilku źródeł światła, ale także rozbudowany, w którego skład wchodzi wiele różnych lamp, w różnych częściach domu.   

Do systemu inteligentnego oświetlenia można zaliczyć również lampy z czujnikiem ruchu i dopasowujące intensywność światła do pory dnia.  

Korzyści z inteligentnego oświetlenia 

Inteligentne oświetlenie mieszkania, domu czy ogrodu to rozwiązanie, które zapewni przede wszystkim komfort i przyjemność korzystania z pomieszczeń, a także oszczędność energii elektrycznej. Automatyczne załączanie się światła o dopasowanej do otoczenia intensywności i automatyczne gaśnięcie – to pozwoli uniknąć przypadkowego, nadmiernego zużycia prądu.   

Mając system inteligentnego oświetlenia, możesz również wygodnie zarządzać nim w całym domu, z jednego miejsca: wystarczy aplikacja w smartfonie czy tablecie, by w ciągu kilku sekund zaświecić lub zgasić wszystkie lampy lub tylko wybrane, w różnych częściach domu czy ogrodu. W ten sam sposób zmienisz również kolor światła (jeśli do dyspozycji masz inteligentne żarówki LED).  

Jakie inteligentne oświetlenie wybrać? 

Jeśli stawiasz na inteligentny dom, sterowanie oświetleniem powinno być łatwe i niezawodne. Aby tak było, podstawą jest wybór sprawdzonego systemu doskonałej jakości. Jednym z najczęstszych wyborów jest  technologia KNX – system zarządzania inteligentnym oświetleniem, ogrzewaniem czy wentylacją. W Brain House korzystamy właśnie z niezawodnego systemu KNX, co gwarantuje satysfakcję z użytkowania przez lata

 

Jesteś zainteresowany inteligentnym oświetleniem swojego domu? Kliknij w Kontakt i wyślij formularz zgłoszeniowy.