Inteligentne ogrzewanie domu

Zdalne sterowanie temperaturą oraz monitoring

Zbyt ciepło, zbyt zimno… Jak dopasować temperaturę w pomieszczeniach tak, by zapewnić sobie komfort? Gdy jest zbyt ciepło, tracimy energię i stajemy się senni. Jednak gdy jest zbyt chłodno, w pomieszczeniu robi się zwyczajnie zimno i nieprzyjemnie, a to pociąga za sobą inne konsekwencje – jak choćby problemy z koncentracją i dyskomfort przebywania w pokoju. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu pomoże wyeliminować problem nadmiernego lub niedostatecznego nagrzania pomieszczenia. Pozwoli jednak także na o wiele więcej! Poznaj korzyści płynące z systemu ogrzewania KNX. 

 

Inteligentne ogrzewanie mieszkania – korzyści  

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach nie jest łatwym zadaniem – z dwóch powodów. Po pierwsze: dla różnych pomieszczeń powinno się ustawiać inne temperatury. Po drugie: to, jaka temperatura będzie optymalna w danym momencie, zależy od kilku zmiennych. Aby wyeliminować konieczność ręcznej zmiany ustawień na każdym grzejniku, warto rozważyć zdalne sterowanie temperaturą w domu.  

Zdalne sterowanie ogrzewaniem w domu pozwoli przede wszystkim na wygodną regulację ustawień wszystkich źródeł ogrzewania w domu przy użyciu jednego urządzenia – smartfona lub tabletu. Wystarczy tylko dedykowana aplikacja, by sprawnie zarządzać ciepłem bez wstawania z fotela.  

Warto zwrócić również uwagę na inną kwestię, jaką jest automatyczne dopasowanie emisji ciepła do danego pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki czujnikom temperatury, które inteligentnie rozprowadzają ciepło o różnej intensywności, o różnych porach dnia. To zapewni nie tylko wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach, ale pozwoli również zredukować koszty ogrzewania nawet o ⅓.  

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem w mieszkaniu: jakie wybrać? 

Zdalny monitoring temperatury pozwala również na sterowanie źródłami ciepła spoza domu. Na czas kilkudniowego wyjazdu można ustawić niższą temperaturę, a na kilka godzin przed powrotem – wystarczy ją podwyższyć przez aplikację, by wejść do przyjemnie nagrzanego domu.  

System inteligentnego ogrzewania KNX (w Brain House korzystamy właśnie z niego) pozwoli na optymalizację zarządzania energią cieplną – dla każdego pomieszczenia osobno. Automatyczne systemy włączą ogrzewanie i dopasują jego moc do aktualnych warunków, a także wyłączą je, gdy np. zostanie otwarte okno.  

Możliwości systemu inteligentnego ogrzewania KNX są spore. System automatycznie dopasuje parametry grzewcze do różnych czynników: obecności domowników czy pogody. Pozwala także na szerokie możliwości konfiguracji ustawień, dzięki czemu jest przyjazny dla każdego. Przekonaj się, ile może zmienić system automatycznego, zdalnie sterowanego ogrzewania – zapraszamy do kontaktu! 

Jesteś zainteresowany inteligentnym ogrzewaniem swojego domu? Kliknij w Kontakt i wyślij formularz zgłoszeniowy.